Sırasıyla Harmancık, Aslanapa ve Güdül Kaymakam vekilliklerini yürüten Seddar Yavuz, 1993 yılında Kaymakamlık yeterlilik sınavını üstün başarı derecesi ile kazanarak asaleten Çankırı Korgun Kaymakamlığına atandı. Korgun

Kaymakamlığından sonra Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı, Balıkesir Dursunbey Kaymakamlığı, Konya Kadınhanı Kaymakamlığı ve Şanlıurfa Siverek Kaymakamlığı görevlerini yürüttü. 22.10.2007 tarihinde Antalya Kemer Kaymakamlığına atanan Seddar Yavuz, Türk İdareciler Derneği'nin 2008 yılı "Yılın Kaymakamı" ödülüne layık görülmüştür.

CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba; “Türk askeri polisi eğilmez” CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba; “Türk askeri polisi eğilmez”

Seddar Yavuz, 28.08.2009 tarihinden itibaren İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı görevini yürütürken, Bakanlar Kurulu'nun 16.02.2014 tarihli 2014/5916 sayılı Kararnamesi ile Uşak Valiliğine, 03.08.2015 tarih ve 2015/7991 sayılı Kararnamesi ile Muş Valiliğine, 13.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Kararnamesi ile Ordu Valiliğine, 09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Kocaeli Valiliğine atandı.18.06.2020 tarihinde görevine başladı. 10.07.2024 tarih ve 2024/207 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile Malatya Valiliği'ne atandı.

Kaynak: Bülten