Kaya'nın bir süredir akciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü belirtiliyordu. Emeklilik konularındaki uzmanlığıyla tanınan Özgür Kaya'nın vefat haberi büyük üzüntü yarattı. Uzun süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden Kaya'nın vefat ettiği öğrenildi.

Özgür Kaya Kimdir?

Meteorolojiden Uşak için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı Meteorolojiden Uşak için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

Özgür Kaya, ilkokul ve ortaokulu Çavdarhisar ilçesinde tamamladıktan sonra askerlik görevini yerine getirmek üzere eğitimine ara vermiştir. Askerlik sonrasında çalışma hayatına atılan Kaya, aynı zamanda eğitimine devam etmek için Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'ne kaydolmuştur. Eğitimini sürdürürken özel bir şirkette sosyal işler ve personel departmanında çalışarak deneyim kazanmıştır.

Emeklilikte Adalet Derneği tarafından yapılan açıklamada; "Başkanımız Mihriban Uğurlu ile daha önce yayına çıkmış ve birçok konuda istişare yaptığımız Sosyal Güvenlik Uzmanı Sayın Özgür Kaya'nın vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar…" denildi.

Kaynak: Haber Merkezi