Doktora eğitimini tamamlamasının ardından Ülkü Ocakları'nda çeşitli görevler üstlenmiş ve 2019'da Genel Başkan olarak atanmıştır.

Ancak, 2020'de Devlet Bahçeli'nin isteği üzerine görevinden istifa etmiştir. Bu istifada, Bahçeli'ye olan bağlılığını ve davaya olan sadakatini vurgulayan ifadeler kullanmıştır.

Akademik kariyeri ve eğitim alanındaki katkılarıyla da tanınan Ateş, bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. Bu trajik olay, Ülkü Ocakları ve siyasi camiada derin bir iz bırakmıştır. 

Sinan Ateş Kimdir?

Uşak’ta bugün 3 kişi hayatını kaybetti Uşak’ta bugün 3 kişi hayatını kaybetti

Doç. Dr. Sinan Ateş, 1984 yılında Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatına Bursa'da başlayan Ateş, ilkokul, ortaokul ve liseyi burada tamamladı. Akademik kariyerine 2002 yılında başladığı Gazi Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünden 2006 yılında mezun oldu ve ardından aynı üniversitenin Eğitim Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans eğitimini 2009 yılında tamamladı.

2010 ile 2018 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü'nde doktora çalışmalarını sürdüren Ateş, akademik kariyerine burada devam etti. Siyasi ve sosyal alanda da aktif olan Ateş, 2000-2002 yılları arasında Bursa Ülkü Ocakları'nda Lise Başkanlığı yapmış, 2002-2006 yılları arasında ise Ülkü Ocakları'nın Ankara ve genel merkez yönetimlerinde görev almıştır. 2019 yılında Ülkü Ocakları Genel Başkanlığına seçilen Sinan Ateş, bu görevde yaklaşık bir yıl süreyle hizmet verdikten sonra 2 Nisan 2020'de istifa ederek akademik kariyerine dönüş yapmış ve Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümünde öğretim üyeliği görevine başlamıştır.

Kaynak: Haber Merkezi