Moda Dünyasında "İdrar Lekeli" Pantolon Tartışması

Vişne'nin Faydaları Nelerdir ? Vişne'nin Faydaları Nelerdir ?

Moda dünyası her zaman sınırları zorlamayı seviyor. Son olarak yeni çıkan "idrar lekeli" görünümü olan kot pantolonlar, yüksek fiyat etiketiyle moda dünyasının yeni tartışma konusu oldu

İlk olarak geçen yıl Milano Moda Haftası'nda tanıtılan ve bir markanın bu yıl satışa çıkardığı kot pantolon, 608 dolara (yaklaşık 20 bin TL) satılıyor. İdrar lekeli görünümlü kot pantolonlar moda dünyasında fırtına gibi girdi 

Pantolonun kasık bölgesinde kumaşın daha koyu olması ve bunun idrar gibi görünmesi, bir kısım tüketicinin tepkisini çekse de pantolonun yok sattığı öğrenildi. Sosyal medyadan tepki içeren yorumlar yapılırken, satış rakamları, pantolonun popüler olduğu gerçeğini ortaya koyuyor.

Aslında tüm bu konseptin fikir babası daha önce televizyonda bununla ilgili espri yapan komedyen Tim Robinson'dı. Ünlü komedyen, programında erkeklerin biraz dağınık oldukları gerçeğini örtbas etmelerine yardımcı olmak için pis pantolon satan bir web sitesi fikri ortaya atmıştı. İşte bu şaka, "idrar lekeli" kot pantolonla gerçek oldu.

Moda dünyasındaki bu yeni trend, hem hayranlarını hem de eleştirmenlerini ikiye böldü. Kimileri bu tarzın sınırları zorlayıcı olduğunu ve moda dünyasının yenilikçi ruhunu yansıttığını düşünürken, diğerleri ise bu tarzın uygun olmadığını ve tuhaf bir moda akımı olduğunu savunuyor.

Bakalım "idrar lekeli" kot pantolonlar, moda dünyasında ne kadar uzun süre gündemde kalacak, zaman gösterecek.

Kaynak: Haber Merkezi