Uşak’ta kurulan 4’üncü OSB olan Banaz OSB’de ilk tesisi kurmak için başvuran yine Uşaklı bir iş insanı olan Halil Erdoğmuş oldu.  Erdoğmuş’un kurucusu olduğu İstanbul Merkezli eBebek firması Ege Bölgesi Lojistik ve Üretim Tesisini kurmak için Banaz İlçesini seçti.

Banzosb (2)

Uşak Dörtyol’da dehşet anları! Uşak Dörtyol’da dehşet anları!

Bebek Ürünleri konusunda Türkiye genelinde 227 şubesi ve internet satış ağı bulunan ebebek firmasının kuracağı lojistik ve üretim tesisinde 500 kişiye istihdam sağlanacak.

Banaz OSB içerisinde bulunan 84 bin 049 m2 lik araziye kurulacak olan tesis için arazi tahsis sözleşmesi OSB Yönetim Kurulu ve firma yetkilisi  tarafından imzalanarak resmi süreç başlamış oldu.

OSB Mütevelli Heyeti tarafından belirlenen koşullar çerçevesinde gerekli şartları yerine getiren eBebek Firması önümüzdeki günlerde tesisi inşaatına başlayacak. Yaklaşık 8 ayda faaliyete geçmesi planlanan tesis Banaz OSB nin lokomotif yatırımı olarak görülüyor.

Tahsis Sözleşmesinin imzalanmasının ardından bir açıklama yapan Banaz Belediye Başkanı ve Banaz OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zafer Arpacı ;“2021 yılında kuruluşunu tamamladığımız Banaz OSB de imar planlarının onaylanmasının ardından Hazine Arazileri Banaz OSB mülkiyetine geçmişti. Uşak Valimiz Sayın Turan Ergün Başkanlığındaki Mütevelli Heyetimizin aldığı kararlar çerçevesinde 1.etap olarak planladığımız alanda yatırım sürecine girmiş bulunmaktayız. İlimizin çok değerli iş adamlarından Halil Erdoğmuş beyin kurucusu olduğu EBebek Firmasının Ege Bölgesi lojistik ve üretim merkezi olarak Banaz OSB yi seçmiş olması OSB mizin ilk yatırımı olmasından dolayı bizler için çok önemli. Kendisine Banaz Halkı olarak çok teşekkür ediyorum.

Önceliğimiz olan istihdam sayısı ve yatırımın kısa sürede tamamlanarak faaliyete geçmesinin yanında, kurulacak olan tesislerin çevreyi kirletmeyen  nerede ise  sıfır atık yaratacak olmasınıda çok önemsiyoruz. Banaz OSB nin kuruluşundan bugüne kadar başta sayın Valimiz ve Mütevelli Heyet Başkanımız Sayın Turan Ergün olmak üzere emeği geçen herkese minnettarlığımızı ifade ediyor, yatırımın bir an önce tamamlanarak 500’e yakın hemşerimize iş sağlayacak günlere bir an önce ulaşmamızı diliyorum” dedi.

Banzosb (3)

Kaynak: Bülten