5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Karaağaç Göledinde gerçekleştirilen “Hepimizin Bir Dünyası Var” temalı etkinlikte, Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım ve onlarca öğrenci bir araya geldi.

Renkli etkinliklere ev sahipliği yapan programda Nihat Dülgeroğlu İlkokulu öğrencileri etrafta bulunan çöpleri toplayarak kaliteli zaman geçirdi.

Aynı zamanda uzman eğitmenler tarafından öğrencilere farkındalık ve çevre duyarlılığı hakkında bilgilendirmeler gerçekleştirildi.

Çevre duyarlılığı konusunda farkındalık oluşturan öğrenciler Uşak Belediyesi Kent Orkestrasının kulaklarının pasını silen müziği ve dağıtılan ikramlar eşliğinde eğlendi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde farkındalık oluşturmak amacıyla bir araya geldiklerini belirten Başkan Yalım; “İçinde bulunduğumuz Karaağaç Göletimizi önümüzdeki süreçte Uşak’ın göz bebeği haline getireceğiz.

Çok yakın zamanda Uşak’a gelecek olan önceki dönem Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Büyükerşen önderliğinde Karaağaç göledimizi Uşak’a yakışır şekilde düzenleyeceğiz.

Bugün burada bulunan geleceğimizin teminatı evlatlarımızın emekleri sayesinde Uşak’ımızın her yerini kendi evimiz gibi tertemiz yapacağız. Temiz toplum temiz çevreyle oluşur.

Önümüzdeki günler memleketimiz daha temiz olacak” diye konuştu.

Nisa Bölükbaşı Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Nisa Bölükbaşı Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Belediye Başkan Yardımcıları Reyhan Aydın, Serap Saruhan, Halil Arslan, Serpil Keskin, Tema Vakfı Uşak İl Temsilcisi Barış Metin, Uşak Üniversitesi Tema Topluluğu ve Gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Kaynak: iha