İlan, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden gerçekleştirilecek ve hiçbir kadro için adaylardan KPSS puanı şartı aranmayacak.

Kadrolar ve Başvuru Şartları

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tarama Uzmanı, Tarama Uzman Yardımcısı, Sınırlı Kaptan, Gemi Elektrikçisi, Usta Gemici, Yağcı ve Gemi Aşçısı kadrolarına toplamda 69 sürekli işçi alımı yapacak. Başvuracak adaylardan en az lise mezunu olmaları isteniyor.

Başvuru Süreci ve Detaylar

Aydın'da 20 yıl önce işlenen cinayetin şüphelisi İzmir'de yakalandı Aydın'da 20 yıl önce işlenen cinayetin şüphelisi İzmir'de yakalandı

Başvurular, 5 Nisan tarihine kadar Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinden alınacak. Başvuru sonrasında İŞKUR tarafından Bakanlığa gönderilecek listede yer alan adaylardan gerekli belgeler istenecek. Belgelerin incelenmesi sonucunda şartları sağlayan adaylar arasından noter kura çekilişiyle asıl ve yedek adaylar belirlenecek.

Kura Çekilişi ve Sınav Süreci

Sözlü ve/veya uygulamalı sınavlara katılacak adaylar için noter kura çekilişi, 6 Mayıs tarihinde Bakanlık merkez kampüsünde gerçekleştirilecek.

Duyurular ve İletişim Bilgileri

Tüm duyurular, Bakanlık internet sitesi üzerinden yayımlanacak. Adaylar, www.uab.gov.tr/duyurular adresinden güncel bilgilere erişebilirler

Kaynak: Haber Merkezi