Hull City kulübünün sahibi Acun Ilıcalı, Slovenya'nın Maribor takımını satın alacağını duyurdu. İş insanı Ilıcalı, Maribor'u tercih etme sebeplerini ve hedeflerini Sportklub haber sitesine özel açıkladı.

Patatesin Faydaları Ve Zararları Nelerdir? Kullanım Alanları Patatesin Faydaları Ve Zararları Nelerdir? Kullanım Alanları

Ilıcalı, Slovenya'da bir takım satın alma amacının öncelikli olarak Avrupa kupalarına katılmak olmadığını belirterek, başarı öyküsü yazmak istediklerini söyledi. Hull City'i destekleyecek bir takım arayışında olduklarını ve rotayı Slovenya'ya çevirdiklerini ifade eden Ilıcalı, Maribor'u seçmelerinin nedeninin, şehir, stadyum ve kulübü yöneten insanları çok sevmeleri olduğunu belirtti.

Acun Ilıcalı, Maribor'da bir aile ortamı yaratmak ve büyük başarı hikayeleri yazmak istediklerini vurguladı. Para kazanmaktan ziyade başarıya odaklandıklarını ifade eden Ilıcalı, futbolda büyük hedeflere ulaşma arzusuyla Maribor'u tercih ettiklerini dile getirdi.

Slovenya'ya yapılacak yatırımların riskli olduğunu kabul eden Ilıcalı, ancak risk almaktan çekinmeyen bir yapıda olduğunu belirtti. Maribor'un büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve futbolda başarıya giden yolda sadece organizasyon ve maddi destek eksikliği olduğunu belirten Ilıcalı, bu boşluğu doldurmak istediklerini ifade etti.

Slovenya'da bir kulübe yatırım yapmanın maddi açıdan riskli olabileceğini ancak başarıya ulaştıklarında maddi kayıplarını fazlasıyla telafi edebileceklerini söyleyen Ilıcalı, bu kararın heyecan verici olduğunu belirtti.

Ilıcalı, projeleri doğrultusunda Maribor'u seçtiklerini ve burada büyük başarı hikayeleri yazmayı hedeflediklerini dile getirdi. Bu projenin bir parçası olarak, Maribor'un özellikle futbolcu yetiştirme konusundaki potansiyeline güvendiklerini ve bu yönde çalışmalar yapacaklarını açıkladı.

Son olarak, Ilıcalı, futbolun sadece spor değil bir yaşam biçimi olduğunu ve futbola aşık olanlar için kulüplerin çok önemli olduğunu belirtti. Bu nedenle, Maribor'un potansiyelini gördüklerini ve burada büyük işler başarmak için sabırsızlandıklarını vurguladı.

Kaynak: Bülten