UTSO üyeleri 46. Turkeybuild Yapı Fuarına katıldı UTSO üyeleri 46. Turkeybuild Yapı Fuarına katıldı

Suç duyurusunu Eğitim-İş Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun ve Birleşik Kamu-İş Uşak İl Temsilcisi Bülent Gün Uşak Adliyesine birlikte yaptılar.

Uzun dilekçesinde; “17 Şubat 2024 tarihinde Sultan 2. Abdülhamid’in 4. kuşak torunu olduğu iddia edilen kişilerin düğününde bir konuşma yapan ve sözde “Dua eden” şüpheli Şevki Yılmaz, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’e ve ülkenin kurtuluş mücadelesini vermiş Gazi Meclisimiz ile devrim kadrolarına hakaret etmiştir. Salonda bulunanların da topluca “Amin” diyerek bu hakaretlere iştirak ettiği görüntüler medyaya yansımış, netice olarak da toplumda infial yaratmıştır.

Şüphelilerin kamuoyuna yansıyan iki farklı açıdan çekilmiş görüntülerden birisinde:

“Osmanlı’yı süren soysuzları da lânetle anıyorum” ifadelerini kullandığı, bir diğer görüntüde ise “Selânik’ten gelen dönmeleri, onlara destek verenleri kahr-u perişan eyle! Ümmeti Muhammedi başsız bırakanları kahr-u perişan eyle! Devrimlerle değerlerimizi devirenleri, harflerimizi devirenleri, cumamızı pazara çevirenleri, hayatımızı mahvedenleri kahr-u perişan eyle!” ifadelerini kullanma cüretini göstermiştir.

Cumhuriyet Öğretmenleri olarak Atatürk ve Cumhuriyet’e saldıranlara karşı durmaya ve Cumhuriyet Devrimleri’ne sahip çıkmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Şuç duyurusu sonrası bir açıklama yapan Uzun, “Türkiye Cumhuriyeti'ne ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e dil uzatanlarla mücadelemize devam ediyoruz. Ülkemizin bütün nimetlerinden yararlanan, kendi yararlandığı yetmezmiş gibi sülalesini de faydalandıran,  bütün bunlara rağmen tek vasfı bulduğu her fırsatta mikrofonu eline alarak ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret etmek olan Şevki Yılmaz ve türdeşi Halil Konakçı hakkında Uşak Adliyesine giderek Eğitim İş Uşak Şubesi adına suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Muhabir: SALİH KILINÇ