Fransa'da Nestle'ye Ait Perrier Markalı Maden Suyunda Dışkı Örneği Tespit Edildi

Fransa'da yaşanan maden suyu krizi, İsviçre merkezli Nestle firmasına ait Perrier markalı ürünlerde dışkı örneğine rastlanmasıyla yeni bir boyuta ulaştı. Firmadan yapılan açıklamaya göre, rutin testlerde bir kuyuda dışkı bakterisi tespit edilmesi üzerine iki milyon Perrier şişesi imha edildi.

Fransız yetkililer, bu durumun ardından şirketten bir kuyunun kullanımını durdurmasını talep etti. Fransa'nın Güneydoğu’sunu vuran Monica fırtınasıyla bağlantılı olarak şiddetli yağışların ürünlerde dışkı örneklerine rastlanılmasına sebep olduğu düşünülüyor.

Maden Suyu1

Uşak'ta Dahil 81 İl 922 ilçe  Karabük Üniversitesi'nde buluşuyor Uşak'ta Dahil 81 İl 922 ilçe Karabük Üniversitesi'nde buluşuyor

Olay, ülke genelinde endişe ve tepkilere neden oldu. Fransız yetkililer, tüketicilerin güvenliği ve sağlığını korumak adına gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Maden Suyu2

Nestle firması ise yaşanan durumu "ihtiyati tedbir" olarak değerlendirerek, etkilenen ürünlerin imha edildiğini duyurdu. Ancak, yaşanan olayın tüketicilerde endişe yarattığı ve firmanın ürünlerine olan güvenin sarsıldığı belirtiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi