Galatasaray uzun süredir gelmesi beklenen Nicolo Zaniolo'nun Atalanta'ya transferini resmen duyurdu. Sarı-kırmızılılar, yapmış olduğu açıklamada Atalanta ile yapılan anlaşmayı kapsayan detayları açıkladı .

ZANIOLO'NUN SATIN ALMA OPSİYONU 15.5 MİLYON EURO

Galatasaray ile Atalanta arasındaki anlaşmaya göre İtalyan ekibinin şarta bağlı zorunlu satın alma opsiyonu bulunuyor. Zaniolo'nun opsiyonunun 15.5 milyon euro olduğunu ve Atalanta'nın Galatasaray'a kiralama bedeli olarak 6 milyon 400 bin euro ödeme yapılacağı açıklandı.

İŞTE SÖZLEŞME DETAYLARI

Nefes Kesen Yarışlar Sona Erdi Nefes Kesen Yarışlar Sona Erdi

Galatasaray'dan yapılan açıklamada, "Profesyonel futbolcumuz Nicolò Zaniolo'nun 2024-2025 sezonu kapsamında şarta bağlı zorunlu satın alma opsiyonu ile geçici transferi konusunda Atalanta Bergamasca Calcio S.R.L. ile anlaşmaya varıldığı bilinmektedir. Yapılan anlaşmaya göre, Atalanta Bergamasca Calcio S.R.L., şirketimize 6.400.000 euro geçici Transfer bedeli ödeyecektir. Satın alma opsiyonunun gerçekleşmesi halinde, kesin olan transfer bedeli 15.500.000 euro'dur. Ayrıca, maksimum 2.000.0000 euro tutarında şarta bağlı bonus anlaşmada yer almaktadır." İfadelerine yer verildi.

Kaynak: Haber Merkezi