Uşak Üniversitesi 21 ülkeden 38 üniversitenin kadrosunu ağırladı Uşak Üniversitesi 21 ülkeden 38 üniversitenin kadrosunu ağırladı

TBMM’de gündem dışı söz alan Karaoba, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın hastanesinde bir hastaya kaç dakika ayrıldığını sordu ve sistemin vatandaşları özel hastanelere yönelttiğini ileri sürdü.

Karaoba; “Türk Tabipleri Birliğinin Sağlık Bakanlığına sorduğu soruları bir de ben sormak istiyorum: Ankara Bilkent Şehir Hastanesinde vardiya sistemine geçilerek yirmi dört saat poliklinik hizmeti verileceği ve hasta bakılacağı bilgisi doğru mu? Dünyada poliklinikte yirmi dört saat sağlık hizmeti veren başka bir ülke var mı? Göztepe Şehir Hastanesinde hastalara iki dakikada bir randevu verildiği doğru mu? Bu sorun eğer sistemsel sıkıntı olarak açıklanıyorsa sistemdeki sıkıntı nedir, sistem güvenilir değil mi? Sayın Fahrettin Koca'nın sahibi olduğu özel hastanelere gelen hastalara kaç dakika aralıklarla randevu verilmektedir? Uşak'ta verilen randevu sayısı ve hekimlerin gerçekleştirdiği muayene sayısı kaçtır? Uşak'ta yeni hastaneyi ne zaman yapacaksınız? Hekimlere "Giderse gitsin." dediniz, şimdi hastalara "Özel hastaneye gitsin." diyorsunuz; yazıklar olsun” dedi.

Kaynak: BÜLTEN