Tarsus Şelalesi: Mersin'in gözde yerlerinden biri olan Tarsus Şelalesi, Berdan Irmağı'nın doğduğu noktada bulunur. Bizans İmparatoru Justinyen döneminde yatağı değiştirilen şelale, Roma döneminden kalma nekropol alanında geniş bir çağlayana dönüşmüştür.Mersin2

Adamkayalar: Mersin'in mistik atmosferini yansıtan önemli turistik noktalardan biridir. Onbir ayrı çerçevede yer alan kabartmalar, dört ölü ziyafeti sahnesini işler. Mağaradaki figürler arasında ölülerin yanı sıra askerleri ve aile üyelerini gösteren kabartmalar da bulunur.

Silifke Kalesi: Mersin'in tarihini yansıtan bir yapıdır. Helenist ikveya Erken Roma Dönemi'ne ait olduğu düşünülen kale, zamanla bir Orta Çağ kalesi görünümü kazanmıştır. Kalenin içinde kemerli galeriler, su sarnıçları ve diğer yapı kalıntıları bulunmaktadır.                                      Mersin1

Tarsus Eshab-ı Kehf Mağarası: Hem Müslümanlar hem de Hristiyanlar için kutsal sayılan bir mağaradır. Hz. İsa'nın havarilerinden olduğuna inanılan 7 genç, bu mağarada uyuyarak mucizevi bir şekilde korunmuşlardır. Mağaranın içinde bir kilise bulunur.

Soli Pompeiopolis: Mersin'in tarihi dokusunu yansıtan antik bir kenttir. Pers egemenliği altında kalan Soli, Hellenistik dönemde parlak bir dönem yaşamıştır. Kentte yer alan antik liman kalıntıları, ziyaretçilere antik döneme ait izleri görmelerini sağlar.

Kızkalesi: Deniz Kalesi olarak da bilinen Kızkalesi, küçük bir adacık üzerine kurulmuş ve tarih boyunca pek çok hikayeye konu olmuştur. Burası, ziyaretçilere hem tarihi hem de efsanevi bir atmosfer sunar.

Mersin Boğsak Koyu: Mersin'in doğal güzelliklerinden biri olan Boğsak Koyu, temiz denizi ve muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerini büyüler.

Eski Tarsus Evleri: Tarsus'un tarihini yansıtan eski evler, şehrin kültürel mirasını koruyarak ziyaretçilere geçmişe yolculuk yapma imkanı sunar.

Çamlıyayla Papazın Bahçesi: Doğal güzelliklerle dolu bir bahçe olan Papazın Bahçesi, sessiz ve huzurlu bir ortamda doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenler için idealdir.

Uşak'ta sinema keyfi: 5 yeni film vizyona girdi Uşak'ta sinema keyfi: 5 yeni film vizyona girdi

Astım Mağarası: Mersin'in ilginç doğal oluşumlarından biri olan Astım Mağarası, büyüleyici atmosferi ve eşsiz yapılarıyla ziyaretçilerini kendine hayran                                            Mersin

Tarsus Kırkkaşık Bedesteni: Tarihi bir yapı olan Kırkkaşık Bedesteni, yöresel ürünlerin satıldığı bir pazar yeri olarak hizmet verir.

Tarsus Hz. Danyal Mezarı: Hz. Danyal'a atfedilen bir mezar olan bu yer, ziyaretçilerin manevi bir atmosferde dua etmeleri için önemli bir noktadır.

Bu doğal ve tarihi güzellikler, Mersin'i ziyaret edenlere unutulmaz bir deneyim yaşatırken, şehrin turizm potansiyelini de ortaya koymaktadır.

Kaynak: Haber Merkezi