Uşak İl Müftülüğü Diyanet İzcilik Kulübü tarafından hafta sonu, Uşak Yeşil Karaağaç Göleti Kamp Alanı'nda kulüp üyesi çocuklara yönelik bir kamp etkinliği düzenledi. İzci liderleri Tecelli Himmet Çelik, Muhammed Gündüz ve Cuma Ali Tosun'un önderliğinde gerçekleşen kampta, çocuklar doğayla iç içe unutulmaz bir iki gün yaşadı.

Izciler (2)

Kamp ile ilgili yapılan açıklamada; “Kamp programı boyunca çocuklar, izcilik becerilerini geliştirmek için çeşitli etkinliklere katıldı. İlk yardım, çadır kurma, ateş yakma ve çevre bilinci gibi konularda bilgi edinen çocuklar, bu becerilerini uygulama imkânı da buldu.

Izciler (3)

Etkinlikte ayrıca, doğa yürüyüşleri, sportif faaliyetler ve kamp ateşi gibi keyifli aktiviteler de yer aldı. Birlikte oyunlar oynayan ve şarkılar söyleyen çocuklar, unutulmaz bir kamp deneyimi yaşadı.

Izciler (4)Izciler (5)

Uşak İl Müftülüğü Diyanet İzcilik Kulübü Lideri Tecelli Himmet Çelik, "Bu tür etkinliklerin çocukların sosyalleşmesi, doğayla iç içe olması ve izcilik becerilerini geliştirmesi açısından önemli olduğunu ve aynı zamanda bu kampın DİB Strateji Geliştirme Başkanlığı  2024 yılı projeleri kapsamında hibe desteği alan 'Birlikte Yapabiliriz' projesi kapsamında gerçekleştirildi" dedi.

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’dan bayram kutlaması Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’dan bayram kutlaması

İzci Lideri Çelik, "Kampın her yıl geleneksel hâle getirileceğini ve katılımın her geçen yıl arttığını" da belirtti.

Izciler (6)-2

Muhabir: SALİH KILINÇ