Uşak Üniversitesi Danışma Kurulu, 2024 Yılının ilk toplantısını Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Senato salonunda yaptı. Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kenan Taş ile Prof. Dr. Osman Birgin, Genel Sekreter Doç. Dr. Sinan Gürcüoğlu, UTSO Yönetim Kurulu Başkan V. Naci Utku Yumuşak, Uşak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Yardımcısı Haluk Yörük, Zafer Kalkınma Ajansı Uşak Yatırım Destek Ofisi Koordinatör V. Halil Yoldaş, Uşak (Deri) Karma Organize Sanayi Bölge Müdürü Dr. Cavit Kahya, Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği adına Canan Öz, Uşak Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü adına Şube Müdürü Şükran Petek Atış, Uşak İŞKUR İl Müdürü adına Müdür Yardımcısı Zafer Kahraman,  Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Müdür Yardımcısı Yaşar Akyay, Uşak Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sezer, TİKON Genel Başkan Yardımcısı Utku Demiroz, MÜSİAD Uşak Şube Başkanı İbrahim Akkaş, Uşak İl Tarım ve Orman Müdürü Serkan Bilir, Balta Orient Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş İnsan Kaynakları ve Yönetim Müdürü Mehmet Kara ve KOSGEB adına KOBİ Uzmanı Serkan Kuyucu katıldı. 

Uşak Üniversitesi Toplantısı

D Vitamini Nedir Hangi Besinlerde Bulunur Eksikliğinde Neler Tüketilmelidir D Vitamini Nedir Hangi Besinlerde Bulunur Eksikliğinde Neler Tüketilmelidir

Toplantıda Uşak Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Atike İnce Yardımcı tarafından “TÜBİTAK TEYDEB Ar-Ge ve Yenilik Destek Programı” başlıklı bir sunum yapıldı. Doç. Dr. İnce Yardımcı yaptığı sunumda TÜBİTAK’ın sanayicilere yönelik programlarını ayrıntılı olarak anlattı. Bu programların sanayicilere sunduğu imkan ve fırsatları anlatıp hibe şartlarını sıraladı. Doç. Dr. Atike İnce Yardımcı, sanayi- üniversite iş birliğinde yapılacak programlardan ve üniversitenin sağladığı imkanları da anlattı. 

Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş ise Uşak Üniversitesinde yaşanan önemli gelişmeleri katılımcılarla paylaştı. Rektör Savaş, kısa zaman önce hayata geçirilmeye başlanan NEET PRO “Gençler Çalışıyor, Uşak Gelişiyor” projesinin son durumunu ve Uşak’a katkılarını sıralarken Uşak Üniversitesinin 2023 yılı 2. Dönem Öğrenci Projelerindeki artışına dikkati çekti. Toplantı, görüş, öneri ve temennilerin alınmasının ardından sona erdi.

Muhabir: Ece Yıldırım