Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, berber, kuaför ve güzellik salonları haftanın bir günü kapalı olacak. Berber, kuaför ve güzellik salonlarının kapalı olacağı gün, her ilin sektörel yapısı ve işletme profili ile tüketici tercih ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak valilikler tarafından belirlendi.

Uşak’ta “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri düzenlendi Uşak’ta “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri düzenlendi

Berber Tatil (1)

Uygulama, 1 Temmuz itibarıyla yürürlüğe girdi ve bu işletmelerin valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığı tespit edildiği takdirde Ticaret Bakanlığı tarafından idari yaptırım uygulanacak.

Uşak Berberler ve Kuaförler Odası’ndan edindiğimiz bilgilere göre, erkek berberlerin ve güzellik salonlarının sabit yaz ve kış dönemi Pazar günleri tatil yapacağı, kadın kuaförlerinin ise kış sezonu 01 Ekim – 31 Mart tarihleri arasında Pazar günü tatil yapacağı öğrenildi.

Berber Tatil (2)

Kadın kuaförleri yaz sezonunda ise 01 Nisan – 30 Eylül tarihleri arasında Salı günleri kapalı olacak. Tatil günlerinde düğün nedeni ile iş yerini açmak isteyen esnafların ise düğün davetiyesi ile birlikte izin alması gerekecek.

Muhabir: Ece Yıldırım