Antalya merkezli 14 ilde FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “KISKAÇ-9” operasyonlarında 47 şüpheli yakalandı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Antalya İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu Antalya merkezli İzmir, Denizli, Mersin, Karabük, Manisa, Çorum, Ankara, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Uşak, Kırşehir ve Kütahya‘da FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen “KISKAÇ-9” operasyonları düzenlendi.

Uşak Operasyon (1)-1

Yerlikaya, operasyonlarda, 6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesine Dair Kanuna Muhalefet suçunu işlemek suretiyle; FETÖ’nün cezaevindeki mensuplarıyla haberleşme mekanizması kurmaya çalıştıkları, örgüt mensuplarına nakit para akışı sağladıklarının tespit edildiğini söyledi.

Operasyonlar sonucunda ise, çok miktarda Türk Lirası, dijital materyal ve örgütsel dokümana el konuldu.

Kiskaç 9 Operasyonu

Uşak Turan Akçay Bilim ve Sanat Merkezi kardeş okulu sevindirdi Uşak Turan Akçay Bilim ve Sanat Merkezi kardeş okulu sevindirdi

Resmi sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yapan Ali Yerlikaya operasyonlarla ilgili, “FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz Milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bülten