Yanmış Tencereleri Kurtarmanın Sırları!

                                      

Yanık Tencere

Mutfak kazaları kaçınılmazdır, ancak yanmış bir tencere veya tava sizi endişelendirmesin. Yanmış yemek kalıntılarına karşı etkili çözümlerle tencere temizliği artık daha kolay!

Yanık Tencere1

1. Karbonat ve Sirkeyle Temizleme: Yanmış tencerenin dibine eşit miktarda su ve beyaz sirke dökün. Kaynatın ve bir dakika bekledikten sonra ocaktan alın. Sonra tencereye bir çorba kaşığı karbonat ekleyin. Kabartma tozu, lekelerin giderilmesine yardımcı olacaktır. Bir ovma süngeriyle masaj yaparak lekeleri temizleyin ve tencereyi durulayın.

2. Haşlanmış Limonun Gücü: Tencereye limon dilimleri koyun, su ekleyin ve kaynatın. 5-10 dakika sonra suyu ve limonları atın, tencereyi temizleyin.

3. Karbonat ve Suyla Hafifletme: Tencereye karbonat ve su ekleyin, kaynatın. Yumuşayan kirleri temizlemeden önce soğumasını bekleyin.

  4. Ketçap ile Canlandırma: Ketçapla lekeli alanları kaplayın, silerek temizleyin.

Patatesin Faydaları Ve Zararları Nelerdir? Kullanım Alanları Patatesin Faydaları Ve Zararları Nelerdir? Kullanım Alanları

5. Alüminyum Folyo İle Temizleme: Karbonat ve su karışımıyla lekeleri ovalayın, ardından tencereyi durulayın.

Daha İnatçı Lekeler İçin: Tencerenin dibindeki lekeleri tahta kaşıkla temizleyin. Karbonat ve sirke karışımıyla kaynatın. Sonrasında yumuşayan lekeleri fırça veya süngerle temizleyin.Yanık Tencere2

Dış Kısım Temizliği İçin: Karbonat ve limon suyu karışımıyla ovalayın. Daha inatçı lekeler için karbonatlı suya tencereyi bekletin ve temizleyin.

Bu yöntemlerle yanmış tencereleriniz artık sorun olmaktan çıkıyor! Karbonat ve sirke gibi doğal malzemelerle pratik çözümler sunarak, mutfak temizliğinizi kolaylaştırabilirsiniz. Deneyin ve sonuçları görün!

Kaynak: Bülten