Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2023-2024 eğitim öğretim yılı 3’üncü döneminde 9 ve daha az sayıda ders seçen öğrencilerden e-sınava katılmak isteyenler için randevu süreci başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'dan yapılan duyuruya göre adaylar işlemlerini Haziran ayına dek sürdürebilecek.

Demet Özdemir Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Demet Özdemir Kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

’den yapılan açıklamada, “2023-2024  öğretim yılı 3’üncü döneminde 9 ve daha az sayıda ders seçen öğrenciler, randevu almaları halinde e-sınava katılabilecekler. Sınava katılmak isteyen öğrenciler 3 Haziran 23.59'a kadar açık öğretim lisesinin internet sayfasından, MEBİM çağrı merkezi ve halk eğitim merkezlerinden yapabilir” denildi. MEB’in açıklamasına göre; e-sınav 81 il ve KKTC de belirlenen e-Sınav merkezlerinde 1 - 31 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Sınav randevusu onaylayan öğrencilerin randevularında değişiklik ve iptal yapılmayacak. Diğer yandan bu öğrenciler 20-21 Temmuz’da yüz yüze yapılacak olan yazılı sınavlara katılamayacak.


e-Sınav Tarihleri

e-Sınav 1-31 Temmuz 2024 tarihleri arasında e-Sınav randevusu alınan günlerde her aday için tek oturum olacak şekilde gerçekleştirilecek.

e-SINAV Detayları

- e-Sınav randevusunu onaylayan öğrencilerin randevularında değişiklik ve iptal işlemi yapılmayacak.

- e-Sınav randevusu alan öğrenciler 20-21 Temmuz 2024 tarihlerinde basılı evrakla yüz yüze yapılacak sınavlara katılamayacak.

- Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sisteminde:

- Sınav bölgesi İstanbul olan öğrenciler; İstanbul ve diğer ilerdeki e-Sınav merkezlerini,

- Sınav bölgesi KKTC olan öğrenciler; İstanbul hariç KKTC ve diğer ilerdeki e-Sınav merkezlerini,

- Sınav bölgesi diğer iller olan öğrenciler; İstanbul ve KKTC hariç bulundukları il ile diğer illerdeki e-Sınav merkezlerini

seçebilir.

- Adayların sınav sırasında kullanacakları kalem ve müsvedde kâğıt, e-Sınav salonlarında hazır olacak.

Kaynak: Haber Merkezi