Türkiye genelindeki hayvan haklarını koruma dernekleri tarafından İstanbul'da Adalet mitingi düzenlenecek.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Çift Taraflı Trafiğe Kapatıldı..! 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Çift Taraflı Trafiğe Kapatıldı..!

Kurulan komitede, (HAYFED) Hayvan Haklarını Koruma Federasyonu, (SOÇED) Sokak Canlıları Çevre ve Doğayı Koruma Derneği, MAZMEL Derneği, DIHFED,  ALFA Derneği, Sarıyer Gönüllüleri yer alıyor. Türkiye genelindeki tüm derneklerin katılımına açık olan miting, 2 Haziran Pazar günü saat: 13.00'da Yenikapı'da gerçekleştirilecek. 

Uşak'tan (SUPPY) Sultap Peker Patili Yaşam Derneği,  (U.H.K.KY.D) Uşak Hayvanları Koruma Kurtarma Yaşatma Derneği ve dernek başkanı Hazal Karagür İstanbul'da düzenlenecek mitinge destek verecek. 

ÇevreŞehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Tarım ve Orman BakanlığıAdalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın iş birliğinde Hayvanları Koruma Kanunu’na ilişkin yasa değişikliği tasarısı için yürütülen çalışmalar, hayvan haklarını koruma derneklerini ayağa kaldırdı. 

Adalet mitinginde bir araya gelen dernekler çocuklar, kadınlar, hayvanlar ve doğa için; "Yaşam hakkı istiyoruz", " Adalet istiyoruz" diyerek haykıracak. 

Muhabir: Ece Yıldırım