Karaoba; Cumhurbaşkanının uçaklarından bir iki tanesini satsalar 50 tane yangın söndürme uçağı alınabilecekken bu topluma varlık içinde yokluk yaşatılıyor” ifadesini kullandı.

Yangunali 2

İşte Karaoba’nın yangınlarla ilgili TBMM’de yaptığı açıklamalar:

“Diyarbakır ve Mardin'deki yangınlarda kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.

Geçtiğimiz hafta ne yazık ki Uşak'ta da ciğerlerimiz, ormanlarımız, tarlalarımız göz göre göre yandı. Köylerimizdeki yetersiz önlemler, yangına müdahaledeki gecikmeler, kamu kurumlarımızın hantal kalması ve sorumluluk almakta gecikmesinden dolayı Akbulak, Köprübaşı, Kıran, Yenişehir, Kışla ve Gümüşkol köylerimizde tarım arazileri ve ormanları büyük bir hasar gördü. Ne acıdır ki Tarım ve Orman Bakanının çalışır durumdaki yangın söndürme uçaklarına "Hurda, işimize yaramaz." dediği bir dönemde yangınlar hâlen can alıyor, ormanları yok ediyor. Cumhurbaşkanının uçaklarından bir iki tanesini satsalar 50 tane yangın söndürme uçağı alınabilecekken bu topluma varlık içinde yokluk yaşatılıyor.

Uşak Belediyesi Uşak’ı boydan boya çiziyor Uşak Belediyesi Uşak’ı boydan boya çiziyor

Uşak'ta su tankerleri olmayan köylerimize su tanker alınması, var olanların sayısının artırılmasını talep ediyor, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum. (CHP sıralarından alkışlar)

Muhabir: SALİH KILINÇ