Eşme İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri tarafından 4-10 Mayıs 2024 Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftasında Saraycık İlkokulunda öğrencilere çeşitli etkinlikler düzenlendi.  Ekipler önce teorik olarak eğitime başlayarak öğrencilere genel trafik kuralları hakkında seminer verdi. Ardından anlatılanların pekiştirilmesi için öğrencilere eğitici videolar izletildi.

Eşme Trafik Haftası

Ardından uygulamalı eğitimlere geçildi. Oluşturulan trafik köşesinde trafik işaretleri hakkında bilgilendirme yapılarak 3 öğrenci trafik dedektifi olarak görevlendirildi. Öğrenciler uygulamalar sayesinde hem eğlendi hem de trafik konusunda bilinçlendi. Trafik timleri tarafından kullanılan ekipmanlar ile ilgili öğrencilere bilgilendirme yapıldı. Öğrenciler, radar uygulaması, drone ile görüntüleme hakkında bilgi sahibi oldu. Trafik halısı üzerinde uygulamalı olarak yaya ve okul geçidi kullanımı hakkında bilgilerdirme yapıldı. 

Yeşil Sivaslı Nerede? Yeşil Sivaslı'da Gezilecek Yerler Listesi Yeşil Sivaslı Nerede? Yeşil Sivaslı'da Gezilecek Yerler Listesi

Eğitim alan öğrenciler Eşme İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekiplerine emekleri için teşekkürler etti.

Muhabir: Ece Yıldırım