Müzisyen Fazıl Say, Fenerbahçe'nin yeni dönem başkanı Ali Koç'u tebrik etti ancak geçen altı yıla ilişkin sert eleştirilerde bulundu.

Fenerbahçe taraftarı olduğunu belirterek sözlerine başlayan Say, Ali Koç'un aileden gelen zenginliği ve Türkiye gibi bir ülkede futbola yaptığı yüksek yatırımları vurguladı.

Ancak, bu yatırımların altı yılda istenen başarıyı getirmediğini dile getirdi.

Fazıl Say, "Ali Koç (tebrik ederim kazanmış yine) aileden çok zengin. Türkiye gibi yoksul bir ülkede yüz milyonlarca doları futbola yatırıyor.

Neredeyse tüm holding birimlerini de işe koşuyor, paralar paralar, anlayamayacağımız rakamlar, yine de 6 yıl başarısız oluyor" şeklinde konuştu.

Malatya'da 3.9 Büyüklüğünde Deprem Malatya'da 3.9 Büyüklüğünde Deprem

Ayrıca, bu süre zarfında Fenerbahçe'nin bir şampiyonluk elde edememesine de vurgu yaptı.

Say, "O parayla kültür devrimi olurdu, orkestralar, festivaller, bienaller kurulurdu, eserler üretilirdi, eğitimde neler yapılırdı Anadoluda, -bu zor durumdaki ülkede- o para o vasat futbolculara verileceğine, ülke kültürel şahlanırdı, sadece kültür de değil, ilim bilim..Yatırım... 6 yılda 1 şampiyonluk alamadı, suçlu hep ya Federasyon, ya Galatasaray ya da öteki filan. Suudi Arabistan suçlu" şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Kaynak: Bülten