Milli Savunma Bakanlığı, Mayıs 2024 Askerlik Sınıflandırma Dönemi Detaylarını Açıkladı

Askerlik1

Milli Savunma Bakanlığı, Mayıs 2024 sınıflandırma dönemiyle ilgili askerlik hizmet tercihi, sınıflandırma ve sevk işlemleriyle ilgili detayları açıkladı. Bu duyuruya göre, askerlik yerleri ve celp tarihleri, yükümlülere duyurulacak.

Seçim ve Sınıflandırma Sonuçları 3 Mayıs 2024'te Açıklanacak

Milli Savunma Bakanlığı, "MAYIS 2024 SINIFLANDIRMA DÖNEMİ DUYURUSU" başlığı altında yaptığı duyuruda, yedek subay, astsubay adayları, erbaş ve erlerin sevk tarihlerine dair bilgiler paylaştı. Seçim ve sınıflandırma sonuçlarının 3 Mayıs 2024 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacağı belirtildi.

Celp ve Sevk Tarihleri

Sınıflandırma dönemiyle ilgili yapılan açıklamada ayrıca, celp ve sevk tarihlerine dair detaylar da paylaşıldı:

Emekli mitinginde Uşaklılar boy gösterdi Emekli mitinginde Uşaklılar boy gösterdi
  • Yedek Subay/Astsubay Adayları ile Er (1’inci Grup): 16 Mayıs 2024
  • Er (2’nci Grup): 27 Haziran 2024
  • Er (3’üncü Grup): 25 Temmuz 2024

Bu tarihlerde belirtilen gruplara ait yükümlülerin sevk işlemleri gerçekleştirilecek.

Önemli Bilgilendirme:

Duyuruda ayrıca, sınıflandırılan yükümlülerin tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacağı ve belirli mazeretler dışında askerlik hizmetine gitmeyenlerin er statüsünde askere sevk edileceği bilgisi verildi.

Yükümlülerin sevk belgesini almak için, sevk tarihinden 10 gün önce itibaren e-Devlet veya askerlik şubesine başvurabilecekleri de hatırlatıldı.

Milli Savunma Bakanlığı'nın bu açıklamasıyla birlikte, Mayıs 2024 sınıflandırma dönemiyle ilgili süreç netlik kazanmış oldu.

Kaynak: Haber Merkezi