Şahan Gökbakar, Bursa Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i Atama Skandalıyla Sert Sözlerle Eleştirdi

CHP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in yeğenini belediyenin iştiraki olan bir şirkete yönetim kurulu başkanı olarak ataması gündeme bomba gibi düştü. Bu atamaların ardından ünlü komedyen Şahan Gökbakar, sosyal medya hesapları üzerinden sert bir şekilde eleştirdi.

Gökbakar, Bozbey'in yeğenini belediye şirketine başkan olarak atamasına ilişkin, "Bursa Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, öz yeğeni Furkan Bozbey'i belediye şirketine başkan olarak atamış. Sonra da 'Bu gençler hiç mi çalışmayacak' diyerek kendini savunmuş! Evet, senin kardeşinin oğlu belediye şirketinde başkan olarak çalışmayacak bey amca! Belediye babanın çiftliği olmadığı için kendi yeğenine bir zahmet başka yerde iş buluver. Nasıl insanlarsınız siz ya? Yeğenin istese bile, senin olmaz yanlış anlaşılır demen lazım! Ayıp ya! Bu konuya müdahale etmelisiniz" ifadelerini kullandı.

İlçemiz Sivaslı'nın İsmi Nereden Geliyor İlçemiz Sivaslı'nın İsmi Nereden Geliyor

Daha sonra Gökbakar, Bozbey'in akrabalarını daire başkanlığına atamasını da eleştirdi. "CHP'li Bursa Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, birkaç gün önce baldızı Sezen Uğurlu'yu daire başkanı olarak atamış! Ardından şimdi yeğeni Furkan Bozbey'i belediye şirketine başkan olarak atıyor. Bu bey amca nasıl bir bey amcadır? Bu nasıl bir kafadır ya? Bey amca nasıl güzel mi böyle? Bu iki atamayı da hemen iptal etmenizi, çıkıp herkesten özür dilemenizi ve acilen kendinize gelmenizi tavsiye ediyorum" dedi.

Gökbakar, atadığı akrabaları görevden alması gerektiğini belirterek, "Bu hanımefendiyi, yani atadığın baldızın Sezen Uğurlu'yu da daire başkanlığı görevinden almanı bekliyoruz. Başka akraban veya yakının varsa onları da! Görevden alana ve Bursalılardan özür dileyene kadar da her gün seninleyim bey amca..." ifadeleriyle tepkisini sürdürdü.

Şahan Gökbakar'ın sert eleştirileri, sosyal medyada geniş yankı bulurken, Bursa Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in atama skandalı hakkındaki tartışmaların devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi