Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından organize edilen yaz Kur'an kursu eğitimleri Sivaslı'da başladı. Sivaslı Müftülüğü tarafından ilçede görev yapan imamlar ve kurs öğretmenleri tarafından verilen Kur'an kursu eğitimleri, 4-22 yaş arası öğrencilere yönelik olarak düzenleniyor. Sivaslı merkez, köy ve kasabalarda açılan toplam 42 sınıfta 850 öğrenciye eğitim veriliyor. 1 Temmuz'da başlayan eğitim dönemi 23 Ağustos'a kadar devam edecek.

Kuran Kursu (1)

Öğrencilere başta Kur'an eğitimi olmak üzere temel dini bilgiler öğretiliyor. Bunun yanında kurslarda yapılması planlanan sosyal aktiviteler ile çocukların güzel bir yaz tatili geçirmesi amaçlanıyor. Futbol turnuvası, piknik gezileri ve havuz gibi aktivitelerin yapılması planlanıyor.

Yazın tatile nereye gidilir? İşte Antalya'da mutlaka gidilmesi gereken 10 doğal güzellik! Yazın tatile nereye gidilir? İşte Antalya'da mutlaka gidilmesi gereken 10 doğal güzellik!

Sivaslı İlçe Müftülüğü, ailelerin konu ile ilgili özverili olmasını ve ilçe çocuklarını kurslara beklediklerini söyledi. Yaz Kur'an kursları, dini eğitimle birlikte sosyal etkinlikleri bir araya getirerek çocukların hem öğrenmesini hem de eğlenmesini hedefliyor.

Muhabir: Ece Yıldırım