Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) heyetinde Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, Meclis Başkanı Osman Çalıkuş, UTSO TOBB delegeleri ve TOBB Uşak İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanın yer aldığı Uşak delegeleri, TOBB 80. Genel Kurul program kapsamında düzenlenen Anıtkabir ziyaretine katılım sağlayarak, Atamızın huzurunda saygı duruşunda bulundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 80. Genel Kurul Toplantısı’na UTSO Yönetim Kurulu Başkanı S.Selim Kandemir, Meclis Başkanı Osman Çalıkuş, TOBB Uşak delegeleri, Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanları katılım sağladı.

UTSO heyeti, toplantı öncesi yaptığı açıklamada; “ TOBB 80. Genel Kurulun ülkemize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyoruz” temennisinde bulundu.

Ttsoo (2)

TOBB 80. Mali Genel Kurulu Ankara’da yapıldı

Uşaklı öğrenciler Türkiye Zekâ Oyunları Şampiyonası'nda madalyaları kaptı Uşaklı öğrenciler Türkiye Zekâ Oyunları Şampiyonası'nda madalyaları kaptı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 80. Mali Genel Kurul Toplantısı, TOBB ETÜ’de gerçekleştirildi.​ Genel Kurul Başkanlığını Gürsel Baran’ın yaptığı Genel Kurul’a, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Konsey Başkanları ile TOBB Delegeleri katıldı. 

Toplantıda, Hesapları İnceleme Komisyonu, Mevzuat Komisyonu, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu, Dilekleri İnceleme Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, Vergi Komisyonu, Ekonomi Politikası Komisyonu ve Basın ve Yayın Komisyonu sunuşları gerçekleştirildi. 

Ttt

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul konuşmasında yıl boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetlere ve iş dünyasının gündemindeki konulara dikkat çekti.

Dünya’nın, ilginç ama zor bir dönemden geçtiğine değinen Hisarcıklıoğlu, “Ülke ekonomilerinin genelinde büyüme istikrarlı seyrederken, enflasyon geriliyor. 2023 yılında küresel büyümenin, 2022’ye göre 1 puan artarak yüzde 3,2 olduğu tahmin ediliyor. 2024 ve 2025’de de bu civarda olması bekleniyor” dedi. Yüzde 10’a ulaşan küresel enflasyonunsa, yüzde 7’nin altına düşmesinin öngörüldüğünü bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, enerji, gıda ve tedarik zincirlerinde yaşanan sıkıntılara rağmen, dünya ekonomilerinin çoğunun dirençli çıktığını ve genel bir iktisadi durgunluğun önüne geçildiğini ifade etti.

Kaynak: BÜLTEN