Bugün, Türkiye ve dünya genelinde önemli olaylar ve gelişmelerle dolu bir gün yaşandı. Siyasetten ekonomiye, spor dünyasından kültürel etkinliklere kadar geniş bir yelpazede gerçekleşen olaylar, dikkat çeken detaylarla haberimizde. İşte 3 Mayıs 2024 tarihine dair gündem başlıkları:

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, parti genel merkezinde DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan ile önemli bir görüşme gerçekleştirecek. (Ankara/12.00)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Kızılcahamam Uluslararası Demokratlar Birliği Kapasite Geliştirme ve Eğitim Çalıştayı'na katılacak. (Ankara/14.30)

IBAN ile Ödeme Alan İşletmelere Ağır Cezalar Geliyor IBAN ile Ödeme Alan İşletmelere Ağır Cezalar Geliyor

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, orman yangınlarını önlemek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Orman Benim" kampanyasına katılacak. (Muğla/10.00)

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, nisan ayı dış ticaret rakamlarını basın toplantısıyla açıklayacak. (İstanbul/09.30)

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Para Politikası Kurulu toplantı özetini açıklayacak. Ayrıca, haftalık para ve banka istatistikleri ile şubat ayına ilişkin finansal kesim dışındaki firmaların döviz varlık ve yükümlülüklerini duyuracak. (Ankara/14.00/14.30)

Türkiye İstatistik Kurumu, nisan ayı enflasyon verilerini açıklayacak. (Ankara/10.00)

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, haftalık bankacılık sektörü verilerini duyuracak. (Ankara/14.00)

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılar ve insani kriz takip edilmeye devam ediyor. (Kudüs/Gazze/Kahire)

Trendyol Süper Lig'in 35. haftası, MKE Ankaragücü-Corendon Alanyaspor ve Beşiktaş-Çaykur Rizespor maçlarıyla başlayacak. (Ankara/İstanbul/20.00)

THY Avrupa Ligi play-off 4. maçında Fenerbahçe Beko, AS Monaco'yu ağırlayacak. (İstanbul/20.45)

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 30. ve son haftası, Beşiktaş Emlakjet-Reeder Samsunspor maçıyla başlayacak. (İstanbul/18.00)

Hentbol'da HDI Sigorta Kadınlar Türkiye Kupası Dörtlü Final organizasyonu öncesi katılımcı takımların kaptanları basın toplantısında soruları cevaplayacak. (Ankara/14.00)

Kaynak: Bülten