Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Amfisinde gerçekleşen programa, Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, akademisyenler ve öğrenciler katılım sağladı.

Ekrem Savaş Konuşma

Açılış konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, “Bu etkinlikleri düzenlemekteki amacımız insanların kariyer yolculukları süresince karşılaştıkları zorlukları nasıl aştıklarını sizlere göstermek. Size rol model olmalarını sağlamak. Kendinize koyduğunuz kariyer hedeflerine ulaşabilmek için ilerleyeceğiniz yol her zaman düz olmayacak. Bazen inişler bazen de yokuşlarla karşılaşacaksınız. Yokuşlarla karşılaştığınızda düzlüğe çıkabilmenin yollarının ne olduğunu öğrenmeniz için bu seriyi başlattık. Bu buluşmalarla sizlere vizyon katmak istiyoruz. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz. Gelecek yüzyılı sizler şekillendireceksiniz. Sizlerin, daha çok çalışarak ve daha büyük bir Türkiye için elinizden gelen bütün gayreti göstereceğinize inanıyorum. Davetimizi kırmayıp gelen Cumhuriyet Başsavcımız Serdar Durmuş ve Adalet Komisyonu Başkanımız Kayhan Yıldırım’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş ve Adalet Komisyonu Başkanı Kayhan Yıldırım katılımcılara mesleklerinin özelliklerini ve kariyer yolculuklarını paylaştı.

Hukuk eğitimi alma sürecini ve savcı olmaya nasıl karar verdiğini anlatan Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, gençlere kişiliklerine uygun mesleği seçmelerini ve belirledikleri hedef doğrultusunda çalışmalarını ifade etti.

Serinlemek isteyen çocuklar Atapark'ta bulunan süs havuzuna girdi Serinlemek isteyen çocuklar Atapark'ta bulunan süs havuzuna girdi

Adalet Komisyonu Başkanı Kayhan Yıldırım ise yaptığı konuşmada mesleğinin inceliklerini anlatırken, gençlere edindikleri mesleğin yanında bir hobi edinmelerini, kendilerini geliştirmelerini, güçlü yönlerini öne çıkaracak çalışmalar yapmalarını söyledi.

Programın devamında, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş ve Adalet Komisyonu Başkanı Kayhan Yıldırım gençlerin merak ettiği soruları cevapladı.

Serdar Durmuş

Program, Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş ve Adalet Komisyonu Başkanı Kayhan Yıldırım’a teşekkür plaketi vermesi ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Muhabir: Ece Yıldırım