Uşak Valilik binası toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Uşak Emniyet Müdürü Mehmet Ali kolcu ve Uşak Jandarma Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Fahri semiz de katıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu Cezaevinde Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etti Demirtaş Hakkında Neler Söyledi Kemal Kılıçdaroğlu Cezaevinde Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etti Demirtaş Hakkında Neler Söyledi

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Ergün, geçtiğimiz Nisan ayında kent genelinde 1137 asayiş olaya meydana geldiğini ve olayları aydınlatma oranının yüzde 84,7 olduğunu kaydetti.

İşte Ergün’ün basın toplantısında açıkladığı bazı rakamlar:

-       Nisan ayı içerisinde yapılan denetimlerde 281 bin 152 kişi ve 25 bin 250 araç sorgulandı.

-       Hakkında kesinleşmişe hapis cezası bulunan 187 kişi yakalanarak cezaevine kondu.

-       Yakalanan şahıslardan 0 ile 5 yıl arası kesinleşmiş cezası olanların sayısı 169 şahıs olurken, 5 ile 10 yıl arası 12 şahıs ve 10 yıl ve üzeri kesinleşmiş hapis cezası bulunan 6 şahıs yakalandı.

Berkemal (2)        

-       Uşak Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri Nisan ayında 62 operasyona imza attı ve 102 kişiyi yakaladı.

-       Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, 28 operasyonda 45 kişiyi yakaladı.

-       Toplamda 66 olayda 43 koruyucu tedbir ve 138 önleyici tedbir uygulandı.

-        2 kişiye ise elektronik kelepçe takıldı.

-        KADES uygulamasını bugüne kadar toplamda 15 bin 10 kişi tarafından kullanım sağlanırken, 2024 yılı içeresinde bin 756 kişi bu uygulamayı indirdi.

-       Nisan ayı süresince, okul çevreleri ile servis araçları denetimlerinde; toplamda 715 ekip ve bin 997 personel ile 947 okul çevresi, 919 umumu açık alan, 553 okul servisi ve 13 bin 828 şahıs sorgulandı.

Geride bıraktığımız Nisan ayında tüm asayiş olaylarında Uşak’ta azalma olduğunu kaydeden Ergün, sadece trafik kazalarında artış yaşandığına dikkat çekti.

Şu anda “Karayolları ve Trafik Haftası” içerisinde bulunduğumuz hatırlatan Ergün, tüm vatandaşları trafik kurallarına uymaya davet etti.

Muhabir: SALİH KILINÇ