Ulubey İlçesinde düzenlenen Enderun Usulü Teravih Namazına Ulubey ilçe halkı büyük ilgi gösterdi.  Uşak İl Müftüsü Burhan Çakır’da namaza katıldı.

Konu ile ilgili Uşak Müftülüğü tarafından yapılan açıklamada; “Ulubey Merkez Çarşı Camii’nde kılınan Enderun Usulü Teravih Namazına vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi. Namaz öncesi vatandaşlarımızla sohbet eden İl Müftümüz Burhan Çakır; Ramazan ayının önemi ve faziletleri ile mukabele, hatimle teravih ve hatimle sabah namazları konularına değindikten sonra dua etti. Seçkin hafızlarımızın kıldırdığı Enderun usulü teravih namazı ve aralarında getirilen salavatlar ve kasideler ile cemaatimiz tarafından büyük teveccüh ile karşılandı.

Ömer Aşçı Uşak muhacirlerini araştırdı Ömer Aşçı Uşak muhacirlerini araştırdı

Enmrun (2)

Enderun Usulü Teravih Namazı, yatsı ve vitir namazı ile birlikte teravihin her 4 rekâtında farklı farklı makamlarda seçkin hafız hocalarımız tarafından kıldırılmaktadır. Önümüzdeki günlerde de farklı farklı camilerde devam edecek olan Enderun Usulü Teravih Namazına bütün kardeşlerimizi bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Enmrun (3)

Muhabir: SALİH KILINÇ