Yıllar sonra üniversite sıralarına yeniden oturan Uşak Üniversitesi mezunları, bir yandan hocalarıyla hasret giderirken, diğer yandan öğrencilerle bilgi ve tecrübelerini paylaştı. Mezunlar Günü kapsamında fakülte ve meslek yüksekokullarının bütün bölüm ve programlarının katılımıyla birbirinden farklı etkinlikler hayata geçirildi. Bu çerçevede, bir yandan mezunlara iş hayatında ve iş hayatına atılma sürecinde yol gösterici olabilecek etkinlikler düzenlenirken, diğer yandan öğrencilerin mezunların bilgi ve tecrübelerinden faydalanabilecekleri programlar gerçekleştirildi. Kamu ve özel sektörde çalışan Uşak Üniversitesi mezunları, iş hayatına dair öğrencilerden gelen sorulara cevap verdi, iş ve staj imkanları hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Su Diyeti Nedir? Su Diyeti Nasıl Yapılır? Su Diyeti Nedir? Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Gün boyu gerçekleştirilen etkinliklerde mezunlar ile bir araya gelen akademisyenler ve yöneticiler, eğitim-öğretim müfredatlarına ilişkin mezunların görüş ve önerilerini aldı. Uşak Üniversitesinde aldıkları eğitimi değerlendiren mezunlar, her geçen gün değişen sektörün ihtiyaçlarını ve taleplerini mezun oldukları bölümler ile paylaştı.

Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından açılan Mezunlar Sergisinde eserleri de olan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu Kemal Özgören ve Murat Çalışkan; bu yıl ilk defa gerçekleşen mezunlar gününden duydukları memnuniyeti dile getirerek Uşak Üniversitesinde aldıkları eğitimlerle sanatsal kariyerlerine sağlam temeller attıklarını belirttiler.

Uşak Üni̇ Resim Sergi̇

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Mezunlar Gününde Güzel Sanatlar Fakültesi mezunlarının eserlerinin yer aldığı bir sergi de açıldı.

Sergi açılışına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Lütfi Özay, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Mithat Yılmaz, öğretim elemanları ve davetliler katıldı. Sergide Resim, Seramik, Geleneksel Türk Sanatları ve Moda Tasarım bölümlerinden 50 mezunun eseri sanatseverlerle buluştu. Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanında açılan sergi 29 Mayıs tarihine kadar gezilebilecek.

Muhabir: Ece Yıldırım