Uşak Üniversitesi Rektörlük binası önünden mehteran takımı ve atlı cirit ekibi eşliğinde başlayan “Filistin’e Destek Yürüyüşü”ne Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hacı Tevfik Özdemir, akademik ve idari personeller ile öğrenci toplulukları katıldı. Yoğun katılımla gerçekleşen ve üniversite meydanında son bulan yürüyüşün ardından Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Mehter Takımı bir gösteri gerçekleştirdi. Gösteri sonrasında Rektör Prof. Dr. Savaş, günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. 

Ekrem Savaş Gazze Konuşması

Savaş, “8 aydır orantısız bir güç ile Filistin’deki bebekler, kadınlar, yaşlılar adeta bir nesil yok edilircesine öldürülüyor. Filistin her gün bombalanıyor. Uşak Üniversitesi olarak buna kayıtsız kalmadık ve kalmayacağız. Öğrencilerimiz ‘Filistin’e Destek Çadırları’nda İsrail’in Filistin halkına yönelik zulmüne dikkati çekiyor. Bugün de bahar etkinliklerimiz kapsamında Filistin’e destek veren bir yürüyüş yaptık. Katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyorum. 3 gün sürecek etkinliğimiz dün engelli bireylere dikkati çekmek için bir dizi etkinlikle başladı. Bugün Filistin için yürüdük. Etkinliğimiz yarın ise Eski Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun vereceği konferans ile devam edecek. Ayrıca program kapsamında kampüsümüzde birçok farklı etkinlik yapılacak.” dedi.

Uşak Üni Israil Protesto

Yarın Afyonkarahisar'da Planlı Elektrik Kesintisi Olacak Yarın Afyonkarahisar'da Planlı Elektrik Kesintisi Olacak

Rektör Savaş’ın konuşmasında sonra halk oyunları ekibi tarafından folklor gösterileri gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş ve beraberindekiler tören sonrasında öğrenci toplulukları tarafından kurulan stantları ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Muhabir: Ece Yıldırım