Salı günü saat 18.00 sıralarında Uşak Merkez ilçeye bağlı Köprübaşı köyü, Kıran köy Mahallesinde başlayan ve, Akbulak, Karaköse, Köprübaşı köyü, Velibeyler, Hacışerifler ve Kıran köy mahalleleri ile Güneli köyünde etkili olan ve yaklaşık 30 saat süren yangının kontrol altına alındığı en üst düzeyde doğrulandı.

2021 Tüm Emekli Sen Uşak Şube Başkanı Aydın; “Yoksulluğa teslim olmayacağız” 2021 Tüm Emekli Sen Uşak Şube Başkanı Aydın; “Yoksulluğa teslim olmayacağız”

Yngnkontr (2)

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı "Uşak'taki orman yangını kontrol altına alındı." açıklamasında bulundu.

Gece 01.00 sıralarında Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, yangının kontrol altına alındığı konusunda ilk müjdeyi vermişti.

Uşak İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ertan Keleş’te yaptığı açıklamada; “Salı günü başlayan orman yangını çok şükür kontrol altına alındı. Soğutma işlemleri Orman Bölge Müdürlüğü koordinasyonunda devam ediyor. Başta aralıksız mücadele veren "İl Özel İdare ve Orman Müdürlüğü" personelleri olmak üzere tüm kurum personellerine ve destek verenlere teşekkür ederiz. Arazide ve yerinde Takip etmeye devam ediyoruz. Saygılarımla.” İfadesini kullandı.

Yngnkontr (3)

Muhabir: SALİH KILINÇ