Uşak Valiliği, yükselen sıcaklıklar için meteorolojik bir uyarıda bulundu. Kent genelinde sıcaklıklar yükselirken, uyarı yapılan 3 gün boyunca termometrelerin 37 derece hava sıcaklığı göstermesi tahmin ediliyor. Salı günü itibaren daha da artacağı öngörülen hava sıcaklıklarının Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri tavan yapması bekleniyor. Bu günlerde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde artması bekleniyor. Bunaltıcı sıcaklar Uşak'a gelecekken, kronik rahatsızlığı olanların, yaşlıların ve çocukların günün en sıcak saatlerinde açık alanda bulunmamaları hususunda uyarı yapıldı. 

Uşak’ta Kurban Bayramı'nın ilk günü 16 Haziran Pazar akaryakıt fiyatları; Uşak’ta Kurban Bayramı'nın ilk günü 16 Haziran Pazar akaryakıt fiyatları;

Uşak Sicaklik Uyari

Uşak Valiliği tarafından yapılan uyarıda, "Bölge genelinde sıcaklıklar yükseliyor. Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; bölgemizde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, 11.06.2024 Salı gününden itibaren daha da artacağı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde (Uşak 36-37 aralıklarında) seyredeceği tahmin edilmektedir. Haftasonu yağışla birlikte sıcaklıkların azalarak mevsim normalleri civarına inmesi beklenmektedir. Yüksek seyreden haca sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11.00 ila 16.00 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. " ifadelerine yer verildi. 

Muhabir: Ece Yıldırım