Kıskac 2

Uşak Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen FETÖ’ye yönelik operasyonlarda çok sayıda kişinin ev ve işyerine yapılan baskınlarda; Çok miktarda döviz ve Türk Lirası ile çok sayıda dijital materyal ele geçirildiği açıklandı.

Kıskac 6

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımda “KISKAÇ-20” Operasyonları hakkında şu bilgileri verdi:

FETÖ'YE YÖNELİK OPERASYONLARIMIZ KARARLILIKLA DEVAM EDİYOR

29 İlde yönelik düzenlenen “KISKAÇ-20” operasyonlarında 108 şüpheli yakalanmıştır.

Uşaklılar sıcaklardan şikayet etmeyin: Gök gürültü sağanak yağış geliyor Uşaklılar sıcaklardan şikayet etmeyin: Gök gürültü sağanak yağış geliyor

FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek.

Kıskac 3-2

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, KOM Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri TEM ve KOM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu; Adana, Ankara, Adıyaman, Antalya, Aksaray, Aydın, Bolu, Bursa, Denizli, Eskişehir, Erzincan, Giresun, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kahramanmaraş, Kırşehir, Malatya, Mersin, Muş, Sakarya, Sinop, Siirt, Şırnak, Tokat ve Uşak'ta FETÖ’ye yönelik düzenlenen “KISKAÇ-20” operasyonlarında şüphelilerin;

Örgütün sözde “Emniyet Mahrem Yapılanması, Askeri Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları,

Örgütün “Gaybubet Evi” olarak adlandırdığı Hücre Evlerinde saklandıkları ve ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları,

İfade ve teşhislerde adlarının geçtiği ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Kıskac 4

Operasyonlar sonucu:

Çok miktarda döviz ve Türk Lirası ile

Çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.

Muhabir: SALİH KILINÇ