Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Tunceli İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci ve Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener görevden alındı.

19165624 Img 8018

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında fiilen görevden alınarak atanan Bülent Şahin, resmiyette hala Uşak Milli Eğitim Müdürü görünüyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı kararnameyle Halil Yücel’i de Uşak Milli Eğiitm Müdürü olarak atamış oldu.

Meme (1)

Aynı kararnamede diğer atamalarda şu şekilde gerçekleştirildi:

Devlet Denetleme Kurulu (DDK) Başkanı Yunus Arıncı görevden alındı. Yerine ise Salih Tanrıkulu atandı.

Klasik Kurban Bayramı görüntüleri arifeden başladı Klasik Kurban Bayramı görüntüleri arifeden başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlan karar ile birlikte 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri ile 5 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 10’uncu maddesi gereğince Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı görevden alındı. Boşalan başkanlığa ise Devlet Denetleme Kurulu Üyesi Salih Tanrıkulu atandı.

Görevden alının isimlerin yerine ise Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Halil Yücel, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Emrullah Aydın, Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Fethi Ateş, Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ise Osman Cebeci atandı.

Muhabir: SALİH KILINÇ