Uşaklılar, “Acaba Vatan Partisi Uşak’ta hangi mahalle ve köyde muhtarlık kazandı?” diye merak etti. Bizde https://www.yesilsivasligazetesi.com/ İnternet Haber Sitesi olarak Vatan Partisi’nin Uşak’ta nerede muhtarlık kazandığını araştırdık.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 31 Mart yerel seçiminde partisinin elde ettiği başarıları Adana, Kahramanmaraş, Sivas ve Uşak'a bağlı mahallelerde muhtarlık seçimi kazanmak olarak açıkladı.

Uşak Jandarma Komutanlığı 56 bin adet uyuşturucu hap yakaladı Uşak Jandarma Komutanlığı 56 bin adet uyuşturucu hap yakaladı

31 Mart yerel seçimleri ile ilgili liderlerin değerlendirmeleri sürüyor. En ilginç değerlendirme Vatan Partisi Genel başkanı Doğu Perinçek’ten geldi.

Ulusal Kanal'da konuşan Doğu Perinçek şu ifadeleri kullandı:

"Vatan Partisi de bu seçimde şöyle başarılar kazandı. Birincisi, Kahramanmaraş Pazarcık ilçesindeki muhtarlık seçimlerinde, Sivas'ın Divriği muhtarlık seçimlerinde, Adana'nın Yüreğir muhtarlık seçimlerinde, ondan sonra, en son gelen bilgiler, Uşak merkeze bağlı muhtarlık seçimlerinde... Yani Uşak'ı, Adana'sı, Kahramanmaraş'ı, Sivas'ı Türkiye'nin her yöresinde tabanda muhtarlık seçimlerinde Vatan Partisi önemli başarılar kazandı.

Bu arada kırsal kesimden, köylük alanlardan ki en büyük acıyı onlar çekiyorlar, merkezlere doğru iktidar amacıyla bir halk hareketinin nüveleri de oluşmaktadır. Dolayısıyla şunu söyleyebiliriz; sistem çıkmazda, çözüm belki kapıda demesek bile gündemde. Aslında eğer 1 yıl, 2 yıl, 3 yıl bir zaman değil derseniz çözüm kapıdadır ve halk hareketi geliyor, yani sistem çıkmazda olduğu için bir halk hareketi geliyor. Ve bu halk hareketi artık AK Parti ve MHP'yi terk eden bir halk hareketi olacaktır ama onların tabanını kucaklayan, yani AK Parti ve MHP tabanında da sisteme karşı eğilimlerin büyüyeceğini görecek".

VATAN PARTİSİ’NİN UŞAK’TA HANGİ MUHTARLIĞI KAZANDIĞINI BULDUK

Vatan Partisi, Pazar günü yapılan 31 Mart yerel seçimlerine Uşak’ta Kadir Altunkaya ismi ile girmiş ve 63 oy olarak tüm oyların yüzde 0,05’ni kazanabilmişti.

Vatan Partisi 2019 yerel seçimlerinde Uşak’ta 135 oy almış ve tüm oyların yüzde 0,10’unu almıştı. Bu seçimlerde yüzde 50 daha az oy almışken Genel Başkan Doğu Perinçek; “Uşak’ta bir muhtarlık kazanarak önemli bir başarı elde ettik” diyordu.

Yaptığımız araştırmada, Uşak Merkez ilçeye bağlı Güre köyünde muhtarlık seçimini kazanan ismin seçim dönemine kadar Vatan Partisi Uşak İl Başkanlığı yapan ve 31 Mart seçimlerinde bu görevinden istifa eden Hasan Öktem olduğu bilgisine ulaştık.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in” Uşak’ta önemli başarılar kazandık” dediği eski İl Başkanı Hasan Öktem’in Güre köy muhtarı seçilmesiydi.

Muhabir: SALİH KILINÇ