İzmir Yolu üzerinde bulunan Uşak İl Özel İdare Bahçesinde iş makinelerinin hizmete girmesi nedeniyle bir tören düzenlendi.

Uşak Valiliği İl Özel İdaresi tarafından satın alınan 2 adet greyder, 2 adet kazıcı yükleyici, 1 adet silindir, 1 adet içme suyu tankeri ve 1 adet Asfalt Distribütörü olmak üzere 7 adet iş makinesinin hizmete girmesi nedeniyle düzenlenen törende konuşan Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, “Uşak Valiliği İl Özel İdaresi'nin makine parkında 156 iş makinesi bulunuyor. Bu iş makinelerimizin bir kısmı eski. Bazıları düşük modelli olduğu için bakım ve onarım maliyetleri de ister istemez artıyor. Buna çare olarak 7 araç alımıyla bu işe başladık. 2024 yılında da aynı şekilde makine parkuru güçlendirme çalışmalarını sürdüreceğiz." dedi.

Uaşakilözel (1)

Alınan araçların maliyetinin 33 milyon 415 bin lira olduğunu belirten Ergün, iş makinalarının İl Özel İdaresi'nin gücüne güç katacağını, kırsal bölgelerdeki hizmetleri artıracağını kaydetti.

Uaşakilözel (2)

AK Parti Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul ile İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir de törende birer konuşma yaptı.

Daha sonra araçlar sürücülere teslim edildi.

Programa, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Fahri Semiz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kolcu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ertan Keleş de katıldı.

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım'dan bomba açıklamalar Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım'dan bomba açıklamalar

Uaşakilözel (4)

Muhabir: SALİH KILINÇ