Uşak Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü 4.sınıf öğrencileri Seda Oğuz ,Sema Gül ve Mehmet Emirhan Yaman Sosyal Sorumluluk Kampanyası dersi kapsamında ilkokul öğrencilerine insan etkili orman yangınlarını önleme konusunda bilinç oluşturmayı hedeflediler. Bu amaçla UşakSivaslı Budaklar İlkokulunda 7 Mayısta ağaç dikme ve yangın riski yüksek bölgelerde temizlik çalışması gerçekleştirdiler. Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri Seda Oğuz , Sema Gül ve Mehmet Emirhan Yaman ilkokul öğrencilerine insan etkili orman yangınlarının önlenmesi ve doğayı koruma konusunda ağaç dikme ve yangın riski yüksek bölgelerde temizlik çalışması düzenlediler.

Budaklar Ilkokulu Eğitim

112 Acil İstasyonları Kapatılacak Mı? 112 Acil İstasyonları Kapatılması Hakkında Son Durum 112 Acil İstasyonları Kapatılacak Mı? 112 Acil İstasyonları Kapatılması Hakkında Son Durum

Etkinlik sırasında doğanın önemi ağaçların yaşamımızdaki rolü hakkında bilgi verdiler. Bu etkinlik sayesinde çocuklara doğayı kirletmemek gerektiğinden bahsedildi ve yangın riski yüksek bölgelerde temizlik çalışması yapmanın orman yangınlarını önlemek için önemli olduğunu ve bu tür bölgelerdeki kuru otları ve çöpleri temizlemenin yangın tehlikesini azalttığı konusunda bilinçlendirdiler. Konunun sosyal sorumluluk olduğunu vurgulayan üniversite öğrencileri; "Bu tür etkinliklerin geleceğimiz olan çocuklara insan etkili orman yangınlarının önlenmesinde etkili olacağını ve bu etkinlikler sayesinde daha çok bilinçleneceklerini" söylediler.

Muhabir: Ece Yıldırım