TBMM’de Başkanvekili bekir Bozdağ’dan gündem dışı söz alan Güneş, CHP’li Uşak Belediyesinin  ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin sözleşmesi devam eden binasına izinsiz girdiğini ve ardından kapı kilitlerini değiştirdiğini belirtti.

Uşak Üniversitesi 21 ülkeden 38 üniversitenin kadrosunu ağırladı Uşak Üniversitesi 21 ülkeden 38 üniversitenin kadrosunu ağırladı

Güneş; “Uşak halkımız 31 Mart Uşak Belediyesi seçimlerinde tercihini Cumhuriyet Halk Partisinden yana kullandı; hayırlı uğurlu olmasını dilerim fakat üzücü olan şudur: Daha önceki Başkan döneminde belediyenin bir mülkünün kullanılması için Önder Derneği'yle sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme süresi dolmamasına rağmen, yeni seçilen CHP'li Uşak Belediye Başkanı Önder Derneğinin kullandığı bu binayla ilgili sözleşmeyi feshetmek isteyebilir, buna saygı duyarız. Esas garip olan şey Başkan daha seçilir seçilmez Önder Derneği yetkililerine hiçbir şey söylemeden, onlara haber vermeden bunların kullandığı mülkiyetin kilidini çilingirci vasıtasıyla açtırır, haneye tecavüz eder ve buranın kilidini değiştirir. Seçilmeden önce "hak" "hukuk" "adalet" diyen CHP'li Belediye Başkanının uygulamasına bakılınca ancak dere beyliklerde görülebilecek uygulamalar yaptığını görmekteyiz. Demek ki hak, hukuk, adalet seçimlere kadarmış diyoruz. Bu uygulamayı nefretle kınadığımı ifade etmek istiyorum” dedi.

Kaynak: Bülten