TFF 2. Lig Kırmızı Grupta yer alan ve bu sezon ligte zorlu bir dönem geçiren Uşakspor'a bir de cezalar ekleniyor. Çıktığı son üç maçta PDFK'ya sevk edilen Uşakspor'a 2 para cezası kesinleşti, bir tanesi ise yolda. Uşakspor'a 28'inci haftada 2 Mart Cumartesi günü evinde ağırladığı Arnavutköy karşılaşmasında özel güvenlik görevlisi bulundurmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 28 bin TL para cezası verildi. 

Malatya’da iki ayrı kaza: 6 kişi yaralandı Malatya’da iki ayrı kaza: 6 kişi yaralandı

Bir diğeri ceza ise, 29'uncu haftada deplasmanda oynadığı Etimesgut karşılaşmasından geldi. 6 Mart Çarşamba günü oynan karşılaşmada yedek kulübesinde lisanslı bir fizyoterapist veya masör bulundurulmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 28 bin TL para cezası verildi. 

Uşakspor'un en son PFDK sevki ise, evinde ağırladığı Erzincanspor maçında gerçekleşti. 30'uncu hafta karşılaşmasında talimatlara aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile 2023-2024 Sezonu TFF 2. Lig Müsabakaları Statüsü’nün 9/2 maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edildi. Karar açıklandığında cezası da belli olacak. Uşakspor, ligte zor günler geçiriyor. 

Muhabir: Ece Yıldırım