B Vitamini Nedir Hangi Besinlerde Bulunur Eksikliğinde Neler Tüketilmelidir B Vitamini Nedir Hangi Besinlerde Bulunur Eksikliğinde Neler Tüketilmelidir

2 adet kedinin zehirlenmesine şahit olduğunu söyleyen mahalle sakini Mehmet Gülbahar, Yeşil Sivaslı Gazetesi’ne konuştu.

Mehmet Gülbahar olayın Atatürk Mahallesi Düzgün Sokak’ta yaşandığını ifade ederek, “15 gün kadar önce bir tane sokak kedisi, bina girişinde araç park ettiğim yere doğru gelerek, aracın altına girdi. Ben zannettim ki hayvan acıktı, bu yüzden geldi. Kediye mama verdim ama kedi mamayı yemedi. Süt verdim onu da içmedi. Aç olduğu belliydi. Sonra ağzından kan gelmeye başladığı hayvanın. İltihap şeklinde sıvı gelmeye başladı. Hiç aklıma gelmedi. Malum dışarda çer, çöp var. Hayvan çöpe falan girdi. Ayağına cam battı veya ağzını kesti diye düşündük. Sonra Uşak Belediyesi Veteriner Hekimliği Müdürlüğü’nü arayarak veteriner hekim istedim. Veteriner gelerek hayvanı götürdü. Aradan 1,2 saat geçti veterinerle görüştüm. Kedinin durumunu sordum. Muayenesinin yapıldığını ama hayvanın öldüğünü öğrendim. Sebebini sordum. Hayvanın zehirlendiğini ve ardından üzerinden bir aracın geçtiğini öğrendim. Muhtemelen hayvana zehirli bir şey vermişler. Hayvan da zehrin etkisiyle yürüyemediği için o anda sokaktan geçen başka bir araç belki de aynı kişi bilmiyorum. Üzerinden geçmiş. Hayvanın kemikleri kırılmış. 2 gün önce ise benim 4 yıldır baktığım, bir kedi var. Annemin bahçesinde bakıyoruz. Doğduğundan beri ben bakıyorum. Hava iyi olduğu zamanlarda çıkar dolaşır, acıktığında gelirdi. Yemek yerdi gezmek istediği zaman gezip yine geri gelirdi. Benim baktığım kedide de aynı durum oldu. O da zehirlenmiş. Ağzından kan gelmeye başladı eve geldiğinde. Aklımıza gelmedi. Kustuğunu sandık. Meğer hayvan zehirlendiği için midesini boşaltmaya çalışıyormuş. Benim gördüğüm mahallede yaşanan 2 tane kedi zehirlenmesi. Mahallenin geneli hayvan beslemeye karşı. Toplumumuzda bir duyarlılık yok. Hayvanı görüp taş atanlar var. Su koyduğunuzda döküyorlar. Belki sayısı daha fazladır ama benim şahit olduğum iki kedi. Kim ya da kimlerin yaptığını bilmiyorum. Yetkililerden olaya müdahale etmelerini istiyorum” Dedi.

Muhabir: Ece Yıldırım