Uşak Üniversitesinin yürütücüsü olduğu "Youth are working Uşak is Developing" (Gençler Çalışıyor, Uşak Gelişiyor) isimli Avrupa Birliği NEET Projesi kapsamında gençlerin işgücü piyasasına entegrasyonunu sağlamak ve nitelikli işgücü oluşturmak amacıyla yetiştirilecek 20 gencin “Kursiyer” başvuruları alınmaya başladı. 

Başvuruların 20 Mayıs 2024 saat 23.59'a kadar devam edeceği duyuruldu. 18-29 yaş aralığındaki gençlerin katılabileceği eğitimler, Uşak Üniversitesi'nde 44 gün süresince yüz yüze gerçekleştirilecek. Proje kapsamında engelli özel kontenjanı bulunmaktadır.

Uşak Eğitim Programı

Başvuru şartları arasında, eğitimde ya da istihdamda olmamak ve gerekli belgeleri sağlamak yer alıyor. Projede yer almak için gerekenler ise, 18-29 yaş grubunda ne eğitimde ne istihdamda olmak, başvuru sahibinin e-devletten veya ilgili kurumlardan alınmış, çalışmadığını (SGK detaylı hizmet dökümü) ve öğrenci olmadığını (öğrenci belgesi sorgulama) gösterir belgelerin teslim edilmesi gerekiyor.

Eğitim Programları,  Grafik Tasarım Uzmanı, Reklam Tasarım Uzmanı üzerine olacak. Proje kapsamında seçilecek 20 genç kursiyere günlük 10 Euro harçlık verilecek.

Daha fazla bilgi ve iletişim için: 0 276 221 21 21 / 4132

Uşak itfaiyesinin ilginç operasyonu! Uşak itfaiyesinin ilginç operasyonu!

Online başvuru linki:

https://shorturl.at/empSY

Muhabir: Ece Yıldırım