Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Uşak Şubesinin organize ettiği iftar programına, Uşak Valisi Turan Ergün, Milletvekili Fahrettin Tuğrul, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kolcu, İl Jandarma Komutanı Fahri Semiz, MÜSİAD Uşak Şube Başkanı İbrahim Akkaş, kurum müdürleri, MÜSİAD Uşak Şubesi üyeleri ve aileleri ile çocuklar katıldı.
Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında konuşan Vali Ergün, Ramazan’ın paylaşma ayı olduğunu ifade ederek, iftar sofrasının bereketini paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

Karganın “Allah-u Ekber” deyişi dikkat çekti...! Karganın “Allah-u Ekber” deyişi dikkat çekti...!

Ergün Müsiad
Vali Ergün konuşmasına şöyle devam etti, “Gençleri ve dezavantajlı gurupları koruma konusunda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir sosyal devlet olmasının sonucu olarak gerek anayasada, gerek mevzuatta, gerek uygulamada ve kurumsal yapılanmada birçok düzenleme hayata geçirilmiş ve ciddi adımlar atılmıştır. Bu konuda İlimizde de son derece önemli kurumsal alt yapı oluşturulmuş ve Devletimizin yardım elinin değmediği hiçbir hane kalmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin başlamış olduğu ikinci yüzyıl yürüyüşünde sosyal devlet olma özelliğinin verdiği gereklilik olarak bundan sonra da sosyal yardımlar artarak devam edecektir. Ramazan dolayısıyla kurulan bu iftar sofrasında çocuklarla bir arada olmalarını sağlayan MÜSİAD Şube Başkanı İbrahim Akkaş'a ve İHH İnsani Yardım Vakfı yetkililerine teşekkür eden Vali Ergün, “Evlatlarımızın sağlıklı, başarılı bir hayat sürmelerini temenni ediyorum.” dedi.

Muhabir: Ece Yıldırım