Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, toplu taşımada vatandaşların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi amacıyla kenti akıllı duraklarla donatacağını açıklamasından tam 6 gün sonra Uşak'a ilk akıllı durak kuruldu. Uşak Belediyesi’nin kendi imkanlarıyla ürettiği akıllı durakların ilki Uşak Otogarı'nın karşısında yer alan İl Özel İdaresi’nin önüne yerleştirildi.

Uşak Akıllı Durakları

Uşak Belediyesi vatandaşın konforunu artırmak için kentin çeşitli noktalarına yerleştirmek üzere akıllı durak imalatına başladı. Akıllı duraklar, tamamen belediye tesislerinde ve piyasa fiyatının neredeyse yarı maliyetine üretilecek. Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın talimatıyla bundan böyle Uşak halkına hizmet vermeye hazırlanan akıllı durakların ilki faaliyete geçti. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından belediye atölyesinde hazırlanan ilk akıllı durak Ankara istikametinden İzmir istikametine giden yolda, Uşakİl Özel İdaresi’nin önüne yerleştirildi.

Uşak Akıllı Durak Özellik

Akıllı durağın özellikleri neler?

İçerisinde bulunan klima sayesinde vatandaşları yaz aylarında sıcaktan kış aylarında ise soğuktan koruyacak olan akıllı duraklar, ferah oturum alanı ve güvenli yapısı ile dikkat çekiyor. Akıllı duraklar sadece konfor anlamında değil güvenlik noktasında da üst düzey bir performans sunuyor. Tavanda yer alan güvelik kameraları ile emniyet güçleri tarafından 7/24 izlenen akıllı durak kabinleri; olası bir sorun halinde direkt olarak polisin müdahalesine olanak sağlıyor. Aynı zamanda Uşak Belediyesi ekipleri tarafından da sürekli takip edilecek olan akıllı duraklar; sağlam yapısı sayesinde halkın yağmur, kar, güneş ve rüzgâr gibi etkenlerden etkilenmesini önleyecek. 

Ankara'da Eski Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Hayatını Kaybetti Ankara'da Eski Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Hayatını Kaybetti

Muhabir: Ece Yıldırım