İstanbul'un Bakırköy ilçesinde 1993 yılında doğan Eren Ali Bingöl, genç yaşına rağmen siyasi deneyimi ve liderlik potansiyeliyle dikkat çekiyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Tuzla Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Bingöl, Tuzla'da yarışı önde götürerek dikkatleri üzerine çekiyor.

Ölen Amcasıyla Kredi Çekmeye Geldi...! Ölen Amcasıyla Kredi Çekmeye Geldi...!

CHP'nin adayı olan Eren Ali Bingöl, Türk siyasetine CHP üyesi ve avukat olarak adım attı. Siyasi kariyerine 2013 yılında Tuzla İlçe Başkan Yardımcılığı ve İlçe Sekreterliği görevleriyle başlayan Bingöl, 2014-2017 yılları arasında Tuzla'da bu görevleri üstlendi. 2019 yılında ise Tuzla İlçe Başkanlığı görevini üstlenerek önemli bir sorumluluk üstlendi.

Bingöl, siyasi kariyeri boyunca çevre sorunlarıyla yakından ilgilenerek özellikle gençler ve kadınlar için çözüm odaklı projeler geliştirmeye odaklandı.

31 Mart Yerel Seçimlerinde, CHP'nin Tuzla Belediye Başkan Adayı Eren Ali Bingöl, sandıkların büyük bir bölümü açıldığında kapatılması güç bir farkla yarışı önde götürüyor. Bingöl'ün bu başarısı, genç bir liderin Tuzla için umut vaat ettiğini gösteriyor.

Eren Ali Bingöl, siyasi kariyerindeki başarıları ve Tuzla'ya yönelik vizyonuyla dikkat çekiyor. Bingöl'ün seçilmesi durumunda, Tuzla'nın gelişimine katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmesi bekleniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ