Uşak Belediyesi’nin temel gıda ürünlerini kapsayan projelerinden halk ekmek ve halk süte bir yenisi eklendi. Halk yumurta görücüye çıktı. Halk yumurta, kentin çeşitli noktalarında vatandaşla buluşmaya başladı. 

Halk Yumurta Uşak (1)

Uşak Fen Lisesi’nde çifte hüzün! Uşak Fen Lisesi’nde çifte hüzün!

Son zamanlarda artan süt fiyatlarının tüketiciyi zor durumda bırakması ve vatandaşların süte ulaşımının zorlaşması nedeniyle geliştirilen Halk Süt projesi, kısa bir süre önce hayata geçirildi. Şimdi de artan fiyatlar karşısında temel besin kaynaklarından olan yumurtaya ulaşmakta zorlanan tüketiciler için Halk Yumurta projesini başlatan Başkan Yalım, “Tüm vatandaşlarımız artık ekonomik ve sağlıklı bir yumurtaya ulaşabilecek. Kentimize hayırlı olsun” dedi.

30’lu Halk Yumurtanın satış fiyatı 60 TL olarak belirlendi. Piyasanın çok çok altında bir fiyat olduğunu kaydeden Başkan Yalım; “Seçimlerden önce verdiğimiz sözü yerine getirdik. Vatandaşımızın hane ekonomisine az da olsa bir katkı sağlayabildiysek ne mutlu bize. Ben Halk Yumurtanın şimdiden kentimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Muhabir: Ece Yıldırım